Кафедра військової підготовки офіцерів запасу

Image Alt

Кафедра військової підготовки офіцерів запасу

  /  Підрозділи  /  Підготовка офіцерів запасу  /  Кафедра військової підготовки офіцерів запасу

        Підготовка офіцерів запасу на  факультеті військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” здійснюється на кафедрі військової підготовки офіцерів запасу.

 

        Кафедра військової підготовки офіцерів запасу сформована на підставі розпорядження Ради міністрів СРСР №13934-Р від 07 вересня 1949 року і наказів Міністра вищої освіти СРСР №1194 від 16 вересня та №1443 від  10 листопаду 1949 року на базі військових кафедр чотирьох інститутів, які ввійшли до складу ХПІ (механіко-машинобудівного, хіміко-технологічного, електротехнічного та інституту інженерів цементної промисловості). Свою діяльність кафедра військової підготовки розпочала з весняного семестру 1949-50 навчального року.

 

        З моменту заснування кафедри підготовлено близько 75 тисяч офіцерів для танкових і механізованих  військ, військ ППО, зв’язку, РХБ захисту, спеціалістів служби паливно-мастильних матеріалів, інженерних та автомобільних військ, а з недавнього часу кафедра готує й офіцерів запасу за напрямами підготовки – політологія, психологія та юрисконсультська робота.

 

        В розвиток кафедри внесли вагомий внесок, очолюючи її в різні часи, генерал-майор І.М. Колесников, полковники Г.Д. Борисов, П.І. Литвинов, Г.Г. Ляденко, С.М. Порошин.

 

        Кафедра має достатню матеріальну базу на території  інституту військової підготовки імені Верховної ради України Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.

 

        Підготовка студентів за програмою офіцерів запасу здійснюється для Сухопутних військ, фінансово-економічного напряму, фахівців з виховної та соціально-психологічної роботи, фахівців протипожежної охорони. Підготовка студентів проводиться із чотирьох предметів загальновійськової підготовки та 45 спеціальних предметів.

 

        У підготовці  майбутніх офіцерів беруть участь близько 80 викладачів, у тому числі: 2 доктори наук, професор; 3 кандидати наук; 18 доцентів; 20 старших викладачів; 43 викладача. У колективі працюють  11 офіцерів-педагогів, які мають державні нагороди та які виконували військовий обов’язок в Афганістані. Серед них М.Є. Грищук, В.П. Тихоненко, Б.Д. Добривченко, А.В. Бойко, С.П. Випирайлов та інші.

 

        На кафедрі значна увага приділяється підвищенню якості навчального процесу, вдосконаленню методики викладання, підготовці офіцерських кадрів на рівні сучасних вимог. Деякі її випускники зв’язали своє життя зі Збройними Силами, Міністерством внутрішніх справ, зі Службою безпеки України, Державною прикордонною службою.

Стати військовим професіоналом простіше ніж будь коли

Почати заразUser registration

You don't have permission to register

Reset Password