Warning: include(includes/foolic_class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home3/mbhzrgjq/public_html/vitv.kh.ua/wp-content/plugins/fooboxV2/foobox.php on line 12

Warning: include(): Failed opening 'includes/foolic_class.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home3/mbhzrgjq/public_html/vitv.kh.ua/wp-content/plugins/fooboxV2/foobox.php on line 12

Кафедра
бронетанкового озброєння та військової техніки

  Кафедра бронетанкового озброєння та військової техніки – базовий структурний підрозділ Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський  політехнічний інститут», здійснює навчально-виховну і методичну діяльність  із спеціальності 255 «Озброєння та техніка танкових військ» з навчальних дисциплін: «Експлуатація БТОТ», «Відновлення БТОТ», «Технічне забезпечення», «Водіння бойових машин», «Озброєння і стрільба», «Бронетанкове озброєння та військова техніка», «Електрообладнання БТОТ», «Автоматизовані системи управління озброєнням», «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» та здійснює наукову, науково-дослідну та науково-технічну діяльність.

  Первинні посади:

 •  заступник командира танкової (механізованої) та розвідувальної роти з озброєння;
 • заступник командира ремонтної роти; заступник командира навчальної танкової (механізованої) роти з технічної підготовки;
 • командир взводу по ремонту бронетанкового озброєння та техніки (БТОТ) ремонтної частини;
 • командир навчального ремонтного взводу навчальної ремонтної частини;
 • помічник начальника бронетанкової служби частини;
 • інженер по електроспецобладнанню ремонтної частини;
 • начальник парку ремонтного фонду і готової продукції БТРЗ; помічник провідного інженера (з приймання комплектуючих виробів) військового представництва;
 • старший оператор-випробувач науково-дослідного інституту.

  Наступні посади без додаткової підготовки у вищих військово-навчальних закладах:

 • командир ремонтної роти частини;
 • командир роти з ремонту бронетанкового озброєння та техніки (агрегатів БТОТ) ремонтної частини;
 • командир роти евакуації ремонтної частини;
 • старший інженер танкового (механізованого) та розвідувального батальйону з озброєння;
 • заступник командира навчального танкового (механізованого) батальйону з технічної підготовки.

   У 1946 році був проведений перший набір курсантів на трирічний термін навчання, курсантами вперше стала велика група цивільної молоді. В училищі був створений навчальний підрозділ – цикл технічної підготовки, який особливо відрізнявся організованістю, пошуком нових форм навчання і займав провідне місце серед інших підрозділів училища.

 

  Основу майбутньої кафедри експлуатації створили досвідчені викладачі технічного циклу. Через 20 років наполегливого навчання курсантів училище ввійшло у число передових танкових військово-навчальних закладів.

 

 З серпня 1966 року Харківське гвардійське танкове училище, яке було створене на базі 33-ї гвардійської окремої танкової бригади, було перетворено у вищий військовий навчальний заклад з 4-річним терміном навчання. Начальником училища був призначений полковник Черніченко Л.Я. (з 1969 року – генерал-майор). У складі училища була створена кафедра експлуатації і водіння на чолі з інженер-полковником Абрамчуком Д.Ф.

 

  У 1971 році начальником училища був призначений генерал-майор Кузьмук І.Ф., який приділяв значну увагу вдосконаленню навчально-метеріальної бази училища та кафедри. Були побудовані нові навчальні корпуси кафедри: корпус експлуатації БТТ, водіння бойових машин, легководолазний комплекс.

 

  З 1972 року до 198З року кафедру очолював полковник Зуканович Д.С., з 1983 року до 1989 року – кандидат технічних наук, доцент Сіпливий О.М., з 1989 року до 1999 року – полковник Щокін В.М. Був створений новий танкодром у навчальному центрі училища.

 

  З 1999 року до 2002 року кафедру очолював полковник Причина В.П., з 2002 року до 2005 року – полковник Рекун М.П., з 2005 року до 2007 року – полковник Янчик О.Г., з 2007 року до 2013 року  полковник Сладких С.О., з 2013 р. – полковник запасу доктор технічних наук професор Єрмаков Г.В., з 2015 р.  – доктор технічних наук полковник Коритченко К.В.

 

  У 2000 році  на базі Харківського інституту танкових військ був створений факультет підготовки офіцерів інженерного профілю. До його складу ввійшли кафедра експлуатації та ремонту БТТ і кафедра бронетанкової техніки. Після об’єднання командного та інженерного факультетів у факультет підготовки спеціалістів танкових військ кафедри ввійшли до його складу.

 

  У 2007 році Харківський інститут танкових військ був переформований у факультет військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», у складі якого на базі кафедр експлуатації БТТ, водіння бойових машин, озброєння та стрільби, бронетанкової техніки була створена єдина кафедра експлуатації озброєння та військової техніки (з 2013 р. – бронетанкового озброєння та військової техніки).

  Кафедра має потужний науково-педагогічний колектив, в її складі працюють один доктор технічних наук, професор, два викладачі – кандидати технічних наук, доценти. Викладацький склад постійно підвищує свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації та під час проходження стажування у військах. Кафедра має наукові зв’язки з провідними виробничими та науковими закладами міст Харкова та Львова.

COMMENTS

 Luke Stocker Authentic Jersey